Porządek nabożeństw

Niedziela i święta:
8:00 | 11:30 | 17:00

Święta zniesione:
8:00 | 18:00(lato) | 17:00(zima)

Dni powszednie:
7:30 | 18:00(lato) | 17:00(zima)

Kaplica w Głodnie
Niedziela i święta: 10:00
Święta zniesione: 16:30(lato) | 15:30(zima)

Kaplica w Szczepidle
Niedziela i święta: 10:00
Święta zniesione: 16:30(lato) | 15:30(zima)

 
 
W sobotę 27. czerwca nasza wspólnota parafialna przeżywała uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym świątecznym dniu Słowo Boże głosił nam ksiądz prałat Zbigniew Skrobicki, były profesor i wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Czcigodny Gość sprawował również sumę odpustową i poprowadził procesję eucharystyczną wokół świątyni. 
Dziękujemy za wspólnotę modlitwy i pomoc księżom z dekanatu konińskiego I, asyście parafialnej, ministrantom, lektorom, psałterzystce, druhom strażakom z pocztem sztandarowym, dziewczynkom sypiącym kwiatki i chłopcom z naręczami kwiatów.
Niech nasza Patronka wyprasza ogrom łask i niebiańskich darów u Tronu Miłosierdzia Bożego dla całej naszej wspólnoty parafialnej, by wszyscy, którzy czystym sercem powierzają się Jej przemożnej opiece nieustannie doświadczali Jej macierzyńskiej opieki.

 

 
 

W związku z kolejnymi decyzjami władz państwowych Biskup Włocławski wydał Dekret i Apel regulujące funkcjonowanie naszej diecezji w obecnej sytuacji. Zachęcamy do przeczytania obu dokumentów i prosimy o podjęcie zawartych w nich zachęt i próśb.

 

 
 
W poniedziałek o godzinie 16:00 spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do pierwszej Komunii Świętej 14. czerwca.
W środę i piątek o godzinie 16:00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej 7. czerwca.

 

 

 
 
20. maja stał się ważnym dniem dla grupy parafian z klas ósmych, którzy przez posługę Biskupa Włocławskiego otrzymali dar Ducha Świętego w sakramencie bierzmowania. Dar wyjątkowy i tak bardzo potrzebny, zwłaszcza w czasie pandemii, gdy wiara i więź ze wspólnotą zostały wystawione na trudną próbę. Obecność Pasterza Diecezji, Jego krzepiące słowo i błogosławieństwo, pomimo obostrzeń i środków ostrożności, były znakiem powrotu do normalności i obecności Chrystusa pośród swego ludu.

 

 
 
Zapraszamy uczniów klas ósmych pragnących w tym roku przyjąć sakrament bierzmowania na spotkanie w kościele we wtorek 12. maja o godzinie 16:00. Na spotkanie zapraszamy również jednego z rodziców każdego ucznia. Przypominamy o nauce "Katechizmu Bierzmowanych" i dostarczeniu świadectwa chrztu przez osoby ochrzczone poza naszą parafią. Pamiętajmy o środkach ostrożności, maseczkach i zachowaniu bezpiecznego dystansu, by zebranie nie stało się okazją do spotkań towarzyskich i łamania zasad bezpieczeństwa.

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Brzeźno, ul.Konińska 10
62-513 Krzymów