Gorzkie żale - część I

Gorzkie Żale to popularne w Polsce nabożeństwo pasyjne, połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Pochodzi ono z początków XVIII w. - po raz pierwszy odprawiono je w 1707 r. Jego tekst zachował oryginalne, staropolskie brzmienie.
Co ciekawe, struktura tego nabożeństwa opiera się na strukturze dawnej Jutrzni. Składają się z trzech części, rozpoczynają się Zachętą (lub Pobudką - analogia do współczesnego Wezwania) i wzbudzeniem intencji (czytanie). W każdej części znajduje się hymn i dwie pieśni (dziś w Jutrzni są dwa psalmy i pieśń ze Starego Testamentu).
Gorzkie Żale dzieli się na Zachętę (Pobudkę) i trzy części. W każdą niedzielę Wielkiego Postu odprawia się jedną część.
Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w tym pięknym nabożeństwie w kościele, zachęcamy do wysłuchania poniższego nagrania i rozważania Męki Pana Jezusa.

Wielki Post 2018

Z Bożej łaskawości wkraczamy w święty czas Wielkiego Postu. Będzie to kolejna okazja, by zatrzymać się, spojrzeć wgłąb serca i zweryfikować życiowy kurs. Serdecznie zachęcamy i prosimy, by przeżyć te 40 dni inaczej, niż resztę roku, by wyrwać się z tego błędnego koła, rutyny i marazmu, które niekiedy stanowią naszą codzienność.

Pomocą w odkrywaniu tego, co najważniejsze będą rekolekcje wielkopostne z sakramentalną spowiedzią, nabożeństwa drogi krzyżowej w piątki o 17.00, Gorzkie Żale w niedziele o 17.00 i Święte Triduum Paschalne. Niech w tym świętym czasie towarzyszy nam modlitwa, post i jałmużna.

Parafialny bal karnawałowy

W ostatnią niedzielę karnawału w gościńcu "Stary koń" zgromadzili się na balu karnawałowym członkowie Rady Parafialnej, Equipes Notre Dame i Chóru Parafialnego.

Wspólnota stołu, muzyka i taniec w połączeniu z dobrym humorem i otwartością miłych Gości sprawiły, że wspaniała, radosna i serdeczna atmosfera udzieliła się wszystkim.

Nasz bal karnawałowy był przede wszystkim okazją do poznania się, zacieśnienia więzi przyjaźni, spędzenia czasu w dobrym towarzystwie, jak również podziękowaniem dla tych, którzy służą wspólnocie parafialnej swym czasem, radą i talentem.

Serdeczne "Bóg zapłać" za Wasze zaangażowanie w życie parafii! Tym zaś, którzy chcieliby wziąć udział w kolejnym balu przypominamy, że prowadzą do niego trzy furtki wymienione w pierwszym zdaniu. :)

Nasza Parafia uczestniczy w programie Rodzina Rodzinie

W dniu dzisiejszym nasza Parafia włączyła się w program Rodzina Rodzinie. Dzięki dobroci serc kilku rodzin możemy przesłać pełne wsparcie dla dwóch chrześcijańskich rodzin w Syrii.

Gorąco zachęcamy rodziny naszej Parafii do włączenia się w prowadzoną przez Caritas akcję Rodzina Rodzinie. Polega ona na wspieraniu chrześcijańskich rodzin w Syrii kwotą 510 zł miesięcznie. Wiemy, że wyłożenie takiej kwoty przekracza możliwości wielu rodzin, dlatego proponujemy, by kilka rodzin składało się na pomoc dla jednej syryjskiej rodziny, np. po 100 czy 50 zł. Bardzo prosimy, by chętni jak najszybciej zgłosili się do nas i zadeklarowali swą pomoc. Zobowiązanie składa się na co najmniej pół roku, czyli 6 wpłat.

Koncert kolędowy - 28.01.2018 r.

W ostatnią niedzielę miał miejsce w naszym kościele koncert kolędowy. Podczas mszy świętej o 11.30 po raz ostatni z repertuarem bożonarodzeniowym wystąpił chór parafialny. Po Eucharystii Parafianie i Goście mogli wysłuchać dwóch wariacji kolędowych na organy w wykonaniu ks. Marcina i Michała Jagodzińskiego. Na szczególne słowa uznania, co potwierdziły gromkie brawa, zasługują jednak nasze wspaniałe solistki: Justyna Kotwas, Katarzyna Sypniewska i Amelia Galor. W absolutnie genialny sposób wykonały m.in. "Mario, czy Ty wiesz", "Hymn o miłości" i "Kolędę dla nieobecnych". Porwały publiczność w muzyczną podróż, grając na najczulszych strunach naszych serc i zachwycając głębią głosów, barwą i siłą ekspresji. Cieszymy się ich talentem i zaangażowaniem w życie parafii. Dziękujemy także Julii Kotwas za poprowadzenie koncertu.

Kto nie był, niech żałuje, bo kolejny taki koncert dopiero za rok. Już odliczamy dni...