ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Dnia 3 września b.r., odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego. O godzinie 10.00 w kościele parafialnym odprawiona została Msza święta w intencji dzieci, młodzieży i nauczycieli, aby Dobry Pan im błogosławił, a  Matka Najświętsza miała ich w swojej opiece. Życzymy wiele sukcesów w nauce.

Parafialne dziękczynienie za plony

W niedzielę 2. września nasza wspólnota parafialna dziękowała dobremu Bogu za tegoroczne plony - dary, które z Bożej łaski zrodziła dla nas ziemia jako pokarm i lekarstwo.

Ks. Proboszcz w homilii zwrócił uwagę na symbolikę chleba - owocu ziemi i pracy rąk ludzkich, znaku jedności, pamięci o drugim człowieku, a nade wszystko Eucharystii, którą staje się owoc rolniczego trudu.

Wdzięczni Bogu, który troszczy się o potrzeby naszej duszy i ciała, pochylamy czoła przed pracą rolników, którzy jak nikt inny dotykają boskiego dzieła stworzenia i rodzenia. Życzymy, by ich trud i wierność Bożym przykazaniom były powszechnie szanowane. Dziękujemy także Parafianom, którzy przygotowali piękny wieniec dożynkowy, chleby oraz kosze z owocami i warzywami.

Anielska Asysta św. Michała Archanioła

Odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W środę nasza wspólnota parafialna przeżywała doroczną uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Sumie odpustowej przewodniczył, wygłosił Słowo Boże i poprowadził procesję eucharystyczną ks. dr Krzysztof Kamiński, dyrektor Biblioteki Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku i wikariusz parafii Lubraniec. W swym rozważaniu skupił się na czytaniach biblijnych, roli Matki Bożej w naszym życiu i symbolice ikony naszej Patronki.

Dziękujemy za udział w liturgii odpustowej kapłanom, asyście, chórowi, dziewczynkom sypiącym kwiatki, druhom strażakom z pocztem sztandarowym, ministrantom, panom kościelnemu i organiście, naszym parafianom i gościom.

Niech Matka Boża Nieustającej Pomocy darzy nas wszystkich swą czułą opieką.

O ikonie Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Dokonaliśmy już ostatniej, szóstej wpłaty na program Rodzina Rodzinie, wspierający syryjskie rodziny dotknięte wojną, głodem, ubóstwem.

Gorąco dziękujemy rodzinom naszej parafii, które przez pół roku wspierały chrześcijan w Syrii.

Wszystkie potwierdzenia wpłat na dwie syryjskie rodziny są dostępne w kancelarii parafialnej.