13. września nasza wspólnota parafialna spotkała się na kolejnym nabożeństwie fatimskim. Modlitwie towarzyszyły intencje wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata, prośba o ustanie pandemii, a także w intencji dzieci i młodzieży na początku nowego roku szkolnego. Ksiądz proboszcz swoje rozważanie o objawieniach w Fatimie i naszej rzeczywistości oparł na refleksji nad weselem w Kanie Galilejskiej, wydobywając z Janowego tekstu obraz człowieka wszystkich czasów i postawę Matki Najświętszej. Rozważania do różańcowych tajemnic chwalebnych przygotowali młodzi należący do dziecięco-młodzieżowego koła różańcowego w naszej parafii. Młodzi parafianie zadbali także o piękne przybranie figury Matki Bożej kwiatami i poprowadzenie procesji światła wokół świątyni.

5. września w parafii pw. Narodzenia NMP i Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty we Włocławku małżeństwa wspólnoty Equipes Notre–Dame przeżywały rozpoczęcie roku formacyjnego. W spotkaniu uczestniczyły ekipy z naszej Parafii wraz z księdzem proboszczem, który jest duchowym opiekunem grupy. Uroczystej Eucharystii przewodniczył Biskup Włocławski Wiesław Alojzy Mering. Ksiądz Biskup w homilii nawiązał do tematu formacyjnego END na rok 2020/2021 MAŁŻEŃSTWO – SAKRAMENT MISJI. Kaznodzieja zauważył, że "w obecnych czasach małżeństwa sakramentalne są niejako wezwane do pójścia pod prąd. Powołane do dzielenia się Chrystusem, do głoszenia Chrystusa w środowiskach, w których żyją. Małżeństwo jest, jak Kościół jeden, święty, powszechny i apostolski, gdyż małżonkowie stanowią jedno, mają dążyć do świętości, mają być otwarci na potrzeby drugiego człowieka i mają głosić Chrystusa swoim życiem".
Podczas Mszy Świętej nowa ekipa z naszej parafii, po roku pilotażu przyjęła Kartę END. Małżonkowie złożyli na ręce Księza Biskupa uroczyste przyrzeczenie, że chcą Chrystusa umieścić w centrum swojego życia i kroczyć drogą Ewangelii. Zostali przyjęci do „wielkiej rodziny”, której celem jest pomoc małżeństwom w dążeniu do świętości, jak mawiał założyciel ruchu - sługa Boży ks. Henri Caffarel. Cieszymy się kolejnymi małżeństwami, które angażują się w duchową, codzienną troskę o swoje powołanie i rodzinę i wypraszamy dla nich opieki Świętej Rodziny z Nazaretu.
Dowiedz się więcej o Equipes Notre-Dame

W niedzielę 23. sierpnia podczas mszy świętej o godzinie 11:30 nasza wspólnota parafialna składała Trójjedynemu Bogu dziękczynienie za tegoroczne plony. Dziękczynnej Ofierze przewodniczył ks. Proboszcz i wygłosił okolicznościowe kazania, w którym wskazał na odwieczną harmonię człowieka i ziemi, jedności i wymianie dóbr całego Bożego Stworzenia. Wybrzmiały słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane do polskich rolników w Krośnie w 1997 roku:
"Szanujcie każde ziarno zboża kryjące w sobie cudowną moc życia. Uszanujcie również ziarno słowa Bożego. Niech z ust polskiego rolnika nie znika to piękne pozdrowienie „Szczęść Boże!” i „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!”. Pozdrawiajcie się tymi słowami, przekazując w ten sposób najlepsze życzenia bliźnim. W nich zawarta jest wasza chrześcijańska godność. Nie dopuśćcie, aby ją wam odebrano - bo próbuje się to robić! Świat pełen jest zagrożeń. Docierają one poprzez środki przekazu także do polskiej wsi. Twórzcie kulturę wsi, w której obok nowych wymiarów, jakie niosą czasy, pozostanie - jak u dobrego gospodarza - miejsce na rzeczy stare, uświęcone tradycją, potwierdzone przez prawdę wieków”

W czwartkowy wieczór nasza wspólnota parafialna spotkała się na czwartym tegorocznym nabożeństwie fatimskim. Modlitwie towarzyszyły intencje, jakie rodzi w sercach miesiąc sierpień, a zatem: uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej i setna rocznica Cudu nad Wisłą, czas zbioru plonów ziemi, miesiąc trzeźwości, pielgrzymki na Jasną Górę, w których uczestniczyli również Parafianie, dokonane w ostatnich tygodniach profanacje. Rozważania do tajemnic światła przygotowała nowa ekipa Notre Dame powstająca przy naszej parafii. Małżeństwa te zatroszczyły się także o udekorowanie figury Matki Bożej kwiatami i poprowadzenie procesji wokół świątyni.
Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy odpowiadając na wezwanie Pani Fatimskiej włączyli się w dzieło modlitwy wynagradzającej i zawierzyli Jej wszystko, zgodnie ze słowami pieśni: "Oddajemy, Tobie, Pani, swe rodziny, wolność swą i z różańcem w naszych rękach chcemy pełnić wolę Twą".