Brzeźno w zimowym pejzażu

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać o pięknie Polski, a także uroku naszej małej ojczyzny o każdej porze roku. Zapraszamy do galerii zdjęć naszego kościoła, groty i plebani uchwyconych w zimowej aurze ostatniej nocy.

Program rekolekcji adwentowych - 14-17 grudnia 2017 r.

Już w tym tygodniu rozpoczynamy święty czas rekolekcji parafialnych, przygotowujących nas na spotkanie z przychodzącym Chrystusem. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. kanonik Marcin Filas - dyrektor ds. ekonomicznych Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.

Propozycje rachunku sumienia

Sakrament pokuty i pojednania jest wielkim darem Bożej Miłości dla nas, grzesznych ludzi. Jednak, by ten dar okazał się owocny i skuteczny należy podejść do niego przygotowanym i odpowiednio usposobionym. Należy wypełnić pięć warunków sakramentu pokuty: rachunek sumienia, żal za grzechy, mocne postanowienie poprawy, szczera spowiedź, zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu. Piękną i cenną praktyką jest również modlitwa za kapłana, który będzie naszym spowiednikiem, aby Duch Święty umocnił go i dał właściwe pouczenie, pomocne dla nas.

Roratuj się kto może!

"Zazwyczaj wygląda to tak: godzina 5:20. Na dworze ciemno i zimno. Leżysz w łóżku pod ciepłą kołderką i wtulasz głowę w wygodną poduszkę. Dzwoni budzik. Nie masz najmniejszej ochoty wstawać. Powiedzmy to sobie szczerze - pierwsza myśl, jaka przychodzi Ci teraz do głowy, to rozwalić ten budzik na malutkie kawałeczki, przewrócić się na drugi bok i znowu zasnąć. Po co się tak katować? Co innego, gdyby to był Twój obowiązek, gdybyś zaczynał pracę o 6 rano albo miał dzieci, które musisz wyszykować do szkoły. Wtedy nie ma zmiłuj. Ale Ty nie musisz tego robić. A jednak od początku grudnia, we wtorki, czwartki i soboty, robisz to. Nie rozwalasz budzika, walczysz z zaspaniem, zrywasz się z łóżka i po kilku minutach przedzierania się przez śpiące jeszcze ulice Brzeźna, stajesz w zimnym, ciemnym kościele..."

Adwent 2017

Na cztery niedziele przed Bożym Narodzeniem rozpoczynamy okres adwentu - czas oczekiwania i przyjście na przyjście Chrystusa Pana. To nasze oczekiwanie ma dwa wymiary. Po pierwsze: czekamy na przyjście Zbawiciela na końcu świata. Po drugie: przygotowujemy się na liturgiczny obchód pierwszego przyjścia Chrystusa na świat w tajemnicy Bożego Narodzenia. Będzie rozważać wielkość i miłość Boga, który przyjmuje ludzkie ciało, aby wyzwolić człowieka z niewoli grzechu.