W minioną sobotę wspólnota parafialna uczestniczyła w kolejnym nabożeństwie fatimskim, wynagradzając niepokalanemu sercu Maryi za wszystkie grzechy i zniewagi, jakimi jest znieważane w naszych czasach.
Rozważania przygotowali Wojownicy Maryi, a na zakończenie uroczystości ponieśli w procesji figurę Matki Bożej. Następne nabożeństwo 13. sierpnia w kaplicy filialnej w Szczepidle.

27. czerwca nasza parafia obchodziła doroczny odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kolejny raz dziękowaliśmy Bogu, że zechciał dać nam Maryję za Matkę, przemożną Orędowniczkę i Nieustanną Pomoc. Tegorocznym uroczystościom przewodniczył ks. Roman Ziemiński - proboszcz i budowniczy kościoła w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Koninie.

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej pochylaliśmy się nad tajemnicą obecności Chrystusa pośród nas pod postaciami Chleba i Wina. Podczas uroczystej sumy celebrowanej przez Księdza Proboszcza dziękowaliśmy za dar Eucharystii, a w procesji do czterech ołtarzy dziękowaliśmy na ten Dar z nieba i przyzywaliśmy błogosławieństwa Bożego dla naszych rodzin, parafii i całej Ojczyzny. Dziękujemy za udział w procesji parafianom, asyście, chórowi, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiatki, chłopcom w albach, druhom strażakom, odpowiedzialnym za nagłośnienie i wszystkim, którzy udekorowali trasę procesji oraz przygotowali tegoroczne ołtarze na trasie procesji.

We wtorek 11. czerwca nasza schola parafialna pod opieką księdza Mateusza, pani katechetki Barbary Kotarskiej i organisty Michała Jagodzińskiego wyjechała na wycieczkę do Torunia. Wyjazd był podziękowaniem i nagrodą od Parafii za zwycięstwo w Diecezjalnym Festiwalu Piosenki Religijnej "Ryba" w listopadzie 2018 roku.

W niedzielę 9. czerwca grupa parafian po raz kolejny wzięła udział w kulturalnym wyjeździe do teatru. Tym razem naszym celem stał się Teatr Wielki w Poznaniu i znakomita komiczna opera Wolfganga Amadeusza Mozarta "Wesele Figara".

Po przybyciu do stolicy Wielkopolski zwiedziliśmy Stary Rynek z jego zabytkami, kawiarniami i restauracjami, by wreszcie zasiąść do duchowej uczty w operze. Perypetie miłości Figara i Zuzanny, zwroty akcji i wspaniała muzyka bawią publiczność nieprzerwanie od ponad dwustu lat. I my wynieśliśmy wiele pięknych wrażeń i przemyśleń, którymi dzieliliśmy się w drodze powrotnej. Zwieńczeniem wyjazdu było tradycyjne już pytanie: kiedy i na co jedziemy następnym razem?