Nabożeństwo fatimskie - 13. czerwca

13. czerwca miało miejsce drugie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Z radością spotkaliśmy się z Tą, która nas kocha i z miłością upomina, wskazuje drogę i ratuje od zguby. Tegoroczne rozważania dotyczą związku Ewangelii i "Dzienniczka" św. Faustyny z objawieniami fatimskimi. W drugiej ich odsłonie uczyliśmy się od Jezusa i Maryi miłosiernego słuchania.

Dziękujemy wszystkim czcicielom Maryi uczestniczącym w nabożeństwie, członkom Chóru Parafialnego za poprowadzenie modlitwy różańcowej i procesji, p. Beacie Jabłońskiej za udekorowanie figury Matki Bożej kwiatami oraz dziewczynkom sypiącym kwiatki.

Na zakończenie nabożeństwa przedstawiciele grup parafialnych złożyli księdzu Proboszczowi życzenia z okazji 35. rocznicy święceń kapłańskich i rocznicy urodzin.

Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Świnic Warckich

12. czerwca grupa dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami, babciami i katechetami uczestniczyła w pielgrzymce do Sanktuarium narodzin i chrztu św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich. Rozśpiewany korowód dzieci w albach wyruszył z domu św. Faustyny w Głogowcu, by idąc wśród pól i łąk dotrzeć do świątyni parafialnej. Uroczystej Mszy Świętej, pełnej radosnych śpiewów i tańców przewodniczył ks. biskup Stanisław Gębicki - biskup pomocniczy diecezji włocławskiej, a kazanie dla dzieci wygłosił ks. Adam Kłonowski - wikariusz parafii katedralnej we Włocławku. Ostatnim punktem pielgrzymki była koronka do Bożego Miłosierdzia.

Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła

W poniedziałek 4. czerwca kilka minut po godzinie 17 w asyście strażackich syren, świateł i motocykli przybyła do nas tak wyczekiwana figura Wodza niebieskich zastępów. W barwnej procesji z udziałem asysty parafialnej, dzieci w strojach anielskich, chóru, orkiestry gminnej, kół gospodyń wiejskich, motocyklistów, policjantów, druhów strażaków, harcerzy, Equipes Notre-Dame, klubu piłkarskiego Czarni Brzeźno i innych grup wprowadziliśmy Gościa z nieba do parafialnej świątyni, gdzie po nałożeniu korony i okadzeniu figury przez księdza kanonika Andrzeja Walczaka słowo powitania wypowiedziały dzieci, małżonkowie i proboszcz parafii.

Mszy świętej na rozpoczęcie nawiedzenia przewodniczył ks. Marcin Idzikowski - diecezjalny koordynator peregrynacji, a koncelebrowali ją ks. Rafał Szwajca CSMA, ks. Rafał Kamiński CSMA, który wygłosił homilię i ksiądz proboszcz. Ogromu wzruszeń, a nawet łez przyniosła adoracja Chrystusa Eucharystycznego z modlitwą o uwolnienie za przyczyną św. Michała Archanioła i indywidualnym błogosławieństwem. Towarzyszyły jej śpiewy uwielbienia przy dźwiękach pianina i kolorowa iluminacja świątyni. Podczas Apelu Jasnogórskiego odbyliśmy symboliczną pielgrzymkę ze świecami do Gargano, którym stała się dziewiętnastowieczna grota z figurą Matki Bożej w parku przy kościele. Na zakończenie dnia oddaliśmy cześć Archaniołowi poprzez ucałowanie jego figury. Był to też moment osobistego spotkania ze świętym Michałem i powierzenia Mu swych podziękowań i próśb.
Drugi dzień nawiedzenia rozpoczął się Koronką uwielbienia Boga z dziewięcioma chórami anielskimi. Następnie ks. Rafał Szwajca sprawował Eucharystię z udziałem chorych, samotnych i cierpiących z obrzędem indywidualnego błogosławieństwa i nałożeniem rąk. W południu świątynię wypełniły dzieci i młodzież ze wszystkich szkół na terenie parafii, by powierzyć się opiece Michała Archanioła i zaprosić Go do swoich rodzin. Na czas nawiedzenia powstała Poczta Anielska, gdzie dzieci przynosiły laurki z modlitwami i prośbami do Gościa z nieba, które na zakończenie Mszy świętej przyczepiliśmy do balonów z helem i posłaliśmy wprost ku niebu. Ostatnim akordem nawiedzenia była Msza święta pożegnania. Po mszy ksiądz proboszcz dokonał Aktu Zawierzenia parafii św. Michałowi Archaniołowi, po czym w asyście straży pożarnej, policji i motocyklistów odwieźliśmy figurę do Rzgowa.

Lednica 2018 - Jestem!

Grupa młodzieży z naszej parafii uczestniczyła w XXII spotkaniu młodych na Polach Lednickich. Oczekując daru Ducha Świętego wraz z kilkudziesięcioma tysiącami młodych ludzi z całej Polski wspólnie modliliśmy się, śpiewaliśmy i tańczyliśmy dla Pana. W roku stulecia odzyskania niepodległości na Polach Lednickich pojawił się Prezydent RP p. Andrzej Duda. Szczytowym momentem spotkania była Eucharystia celebrowana przez Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, w czasie której bp Grzegorz Ryś wygłosił homilię, a także modlitwa uwielbienia i wybór Chrystusa jako Pana i Zbawiciela.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej 2018

"Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z nieba". W uroczystość Bożego Ciała po raz kolejny przypominaliśmy sobie prawdę o miłości i bliskości Boga wobec każdego człowieka, miłości i bliskości, które kazały Panu pozostać z nami pod postaciami chleba i wina - Ciała i Krwi.

Po uroczystej mszy świętej celebrowanej przez księdza Proboszcza, podczas której dzieci z klasy czwartej przeżywały swoją komunię rocznicową, wyruszyła procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii będąca wyrazem naszej wiary i przywiązania do tradycji katolickiej.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i bezpiecznego przebiegu uroczystości: ministrantom, chórowi, asyście, druhom strażakom, dziewczynkom sypiącym kwiatki, chłopcom, osobom, które wykonały ołtarze, odpowiedzialnym za nagłośnienie i wszystkim uczestnikom mszy świętej i procesji.