W związku z kolejnymi decyzjami władz państwowych Biskup Włocławski wydał Dekret i Apel regulujące funkcjonowanie naszej diecezji w obecnej sytuacji. Zachęcamy do przeczytania obu dokumentów i prosimy o podjęcie zawartych w nich zachęt i próśb.

W poniedziałek o godzinie 16:00 spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do pierwszej Komunii Świętej 14. czerwca.
W środę i piątek o godzinie 16:00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej 7. czerwca.

20. maja stał się ważnym dniem dla grupy parafian z klas ósmych, którzy przez posługę Biskupa Włocławskiego otrzymali dar Ducha Świętego w sakramencie bierzmowania. Dar wyjątkowy i tak bardzo potrzebny, zwłaszcza w czasie pandemii, gdy wiara i więź ze wspólnotą zostały wystawione na trudną próbę. Obecność Pasterza Diecezji, Jego krzepiące słowo i błogosławieństwo, pomimo obostrzeń i środków ostrożności, były znakiem powrotu do normalności i obecności Chrystusa pośród swego ludu.

Zapraszamy uczniów klas ósmych pragnących w tym roku przyjąć sakrament bierzmowania na spotkanie w kościele we wtorek 12. maja o godzinie 16:00. Na spotkanie zapraszamy również jednego z rodziców każdego ucznia. Przypominamy o nauce "Katechizmu Bierzmowanych" i dostarczeniu świadectwa chrztu przez osoby ochrzczone poza naszą parafią. Pamiętajmy o środkach ostrożności, maseczkach i zachowaniu bezpiecznego dystansu, by zebranie nie stało się okazją do spotkań towarzyskich i łamania zasad bezpieczeństwa.

Zachęcamy rodziców i uczniów do wysłuchania przeprowadzonej na antenie Radia Maryja bardzo ciekawej rozmowy o tym jak dobrze i twórczo wykorzystać wolny czas, by rozwinąć zdolności i nie popaść w kłopoty związane z multimediami i nudą.