Koncert kameralny

14. października minie 10 lat od prezentacji dwudziestogłosowych organów w naszej parafialnej świątyni. Z tej okazji 1. października zorganizowaliśmy koncert w wykonaniu ks. Marcina, jego brata Michała (trąbka) i naszego organisty Michała Jagodzińskiego. Wysłuchaliśmy utworów z repertuaru Jana Sebastiana Bacha, Felixa Mendelssohna, Ennio Morricone, Nino Roty, Giulio Cacciniego, Jacquesa Louisa Battmana i Gastona Belier.

O RÓŻAŃCU DO GRANIC

Modlitwa różańcowa dookoła Polski Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nie raz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi, jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.

Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.

Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.

Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń.

Chętnych do udziału w modlitwie różańcowej wzdłuż granic naszej ojczyzny prosimy o kontakt, a wszystkich prosimy o włączenie się w to wielkie dzieło w naszych domach, rodzinach i wspólnotach.

Nasz kościół z dnia na dzień pięknieje!

W ostatnich miesiącach wykonano kolejne prace przy naszej parafialnej świątyni, a także przy kaplicach filialnych. Z Bożą i ludzką pomocą dokończono ogrodzenie terenu kościelnego, a od tygodnia trwają prace malarskie przy kościele, dzwonnicy i plebani.

Nabożeństwo fatimskie - 13. września 2017 r.

Wrześniowe nabożeństwo fatimskie miało miejsce w Głodnie. Jak zwykle, po rozważeniu jednej części różańca i wysłuchaniu kazania Księdza Proboszcza udaliśmy się w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej, upraszając Jej opieki dla nas, naszej parafii i całego świata.

Dziękujemy za przygotowanie i udział w nabożeństwie. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach fatimskich i nabożeństwach pierwszych sobót miesiąca, o które prosiła Matka Najświętsza.

Nasi Parafianie na Pieszej Pielgrzymce Konińskiej na Jasną Górę

W dniach 07-13 sierpnia miała miejsce 27. Piesza Pielgrzymka Konińska na Jasną Górę. Jak co roku brała w niej udział grupa kilkunastu naszych Parafian, niosących do tronu Matki Bożej dziękczynienia i prośby naszej wspólnoty parafialnej.

Pielgrzymka jest wspaniałym czasem spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem. Pozwala wejrzeć wgłąb siebie, zmierzyć się ze swoimi słabościami i niedogodnościami wędrówki. Otwiera serce, uszy i oczy na bezinteresowne dobro, którego doświadczamy od napotkanych osób, dzielących się posiłkiem, kawałkiem podłogi, talentami i rozterkami życiowymi.

Dziękujemy wszystkim Parafianom za wejście na pątniczy szlak. Bóg zapłać tym, którzy podjęli nas posiłkiem czy noclegiem (zwłaszcza naszym kochanym Paniom, które przygotowały posiłek w Potażnikach).

Zapraszamy i zachęcamy do udziału w pielgrzymce już za rok!