Sytuacja, w której się znaleźliśmy, nie pozwala na tradycyjną wizytę duszpasterską - kolędę w naszych domach. Wielu parafian pyta o możliwość odwiedzenia ich rodziny lub msze św. "kolędowe" w intencji mieszkańców poszczególnych ulic i miejscowości, by przez wspólną modlitwę upraszać Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej dla całej wspólnoty parafialnej.

Odpowiadając na te prośby, zgodnie z zarządzeniem Biskupa Włocławskiego, zapraszamy naszych Parafian na msze święte "kolędowe" sprawowane w naszym kościele od poniedziałku do soboty popołudniu.

Jednocześnie przypominamy wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na zaproszenie, o konieczności zasłaniania ust i twarzy oraz zachowaniu dystansu poprzez zajmowanie miejsc w ławkach na zasadzie szachownicy.

Orszak Trzech Króli w naszej parafii można już nazwać tradycją. Niestety, obowiązujące nas obostrzenia nie pozwoliły na zorganizowanie go w dotychczasowej formie. Organizatorzy zachęcali, by w gronie rodzinnym wyruszyć za gwiazdką ku Bożemu Dziecięciu. Pomocą były materiały wyłożone w kościele i umieszczone na stronach internetowych, a także plansze wywieszone na ogrodzeniu wokół kościoła.

Po mszy św. o godzinie 11:30 Dyrekcja Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie rozstrzygnęła konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Uczestnikom konkursu gratulujemy pomysłowości i inwencji, a GOK-owi dziękujemy za kolejną wspólną inicjatywę.

Dziękujemy także Dyrekcji SP w Brzeźnie i nauczycielom zaangażowanym w organizację wydarzenia oraz wszystkim, którzy skorzystali z orszakowego zaproszenia.

Orszak Trzech Króli w naszej parafii można już nazwać tradycją. Niestety, obowiązujące nas obostrzenia nie pozwalają na zorganizowanie go w dotychczasowej formie. Zachęcamy jednak do udziały tego dnia w Eucharystii i wyruszenia w rodzinnym orszaku za gwiazdą ku nowo narodzonemu Dziecięciu Bożemu.

W kościele będziemy mogli uzbroić się w pomoce przygotowane dla orszakowiczów i materiały informacyjne nt. OTK.

Niektóre materiały można pobrać także z naszej strony internetowej.

Scenariusz Orszaku Trzech Króli

W uroczystość Narodzenia Pańskiego życzymy wszystkim Parafianom i Gościom, by z adoracji Dzieciątka Jezus czerpali dla swych serc radość, pokój i miłość. Niech ten czas obfituje w dobroć i wzajemną życzliwość, a Boże błogosławieństwo, opieka Matki Najświętszej i wstawiennictwo św. Józefa towarzyszą nam przez wszystkie dni 2021 roku. Szczęść Boże!

Składamy również serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zadbali o wystrój kościoła, wykonanie szopki i ubranie choinek. Niech dobry Bóg przystraja Was swoimi darami i łaskami w każdej potrzebie.

W związku z wprowadzeniem obostrzeń pozwalających na udział w nabożeństwach mniejszej liczbie wiernych zgodnie z zasadą 1 osoba/15 m2 we mszy świętej w kościele parafialnym mogą uczestniczyć 64 osoby, a w kaplicach tylko 5 osób. W praktyce pozwala to na udział w liturgii jedynie rodzinie zamawiającej mszę świętą.
W tej sytuacji podjęliśmy decyzję o tymczasowym zawieszeniu sprawowania mszy świętych w kaplicach filialnych w Głodnie i Szczepidle w kolejne niedziele grudnia aż do poprawy sytuacji.
Kierując się pragnieniem umożliwienia uczestnictwa w Eucharystii jak największej liczbie wiernych dokładamy dwie msze święte niedzielne w kościele parafialnym w Brzeźnie:
    o 10:00 - w intencji zamówionej w Szczepidle
    o 15:30 - w intencji zamówionej w Głodnie
Przed mszą świętą o 10:00 będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach zamówionych w Szczepidle, a przed 15:30 za zmarłych polecanych w wypominkach zamówionych w Głodnie.
Przypominamy o konieczności zasłaniania nosa i ust oraz zachowywaniu odpowiednich odległości od pozostałych uczestników liturgii.