W związku z wprowadzeniem obostrzeń pozwalających na udział w nabożeństwach mniejszej liczbie wiernych zgodnie z zasadą 1 osoba/15 m2 we mszy świętej w kościele parafialnym mogą uczestniczyć 64 osoby, a w kaplicach tylko 5 osób. W praktyce pozwala to na udział w liturgii jedynie rodzinie zamawiającej mszę świętą.
W tej sytuacji podjęliśmy decyzję o tymczasowym zawieszeniu sprawowania mszy świętych w kaplicach filialnych w Głodnie i Szczepidle w kolejne niedziele grudnia aż do poprawy sytuacji.
Kierując się pragnieniem umożliwienia uczestnictwa w Eucharystii jak największej liczbie wiernych dokładamy dwie msze święte niedzielne w kościele parafialnym w Brzeźnie:
    o 10:00 - w intencji zamówionej w Szczepidle
    o 15:30 - w intencji zamówionej w Głodnie
Przed mszą świętą o 10:00 będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach zamówionych w Szczepidle, a przed 15:30 za zmarłych polecanych w wypominkach zamówionych w Głodnie.
Przypominamy o konieczności zasłaniania nosa i ust oraz zachowywaniu odpowiednich odległości od pozostałych uczestników liturgii.

Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie organizuje konkurs na wykonanie Szopki betlejemskiej. Szopkę można wykonać indywidualnie lub w grupie, w dowolnej technice (papier, drewno, mydło, szydełko, makaron, ciasto, itp.)
Szczegóły dotyczące warunków uczestnictwa na http://krzymow.pl/
Wykonane prace zostaną wystawione w kościele w Brzeźnie.

W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - ostatnią niedzielę roku liturgicznego poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny, które będą roznoszone do naszych domów przez Pana Kościelnego. Nadal przeżywamy trudny czas pandemii koronawirusa, dlatego opłatki, zgodnie z życzeniem gospodarzy domu, mogą zostać przekazane przy bramie posesji lub w progu domu, a nie tradycyjnie złożone na talerzyku leżącym na stole przy kilku słowach pozdrowienia i życzeń. Opłatki można również odebrać w zakrystii przed lub po mszy świętej.
Obecne czasy pozwalają nam nabyć opłatek niemal wszędzie. Odpowiedzmy więc sobie na pytanie: Dlaczego tak ważne jest przyjęcie opłatka ze swojej parafii?

Od soboty (7. listopada) wchodzą w życie nowe zarządzenia dotyczące m.in. liczby wiernych uczestniczących we mszy św.
Zarządzenie władz państwowych, zaakceptowane przez episkopat, pozwala na udział w nabożeństwach mniejszej liczby wiernych zgodnie z zasadą 1 osoba/15 m2. W przypadku naszej parafii oznacza to, że do kościoła mogą wejść jednocześnie 64 osoby, a do kaplic 5 (pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencję mszy świętej).
Na czas obowiązywania powyższych ograniczeń wprowadzamy w kościele parafialnym dodatkową mszę świętą w niedzielę o godzinie 10:00.
Przypominamy o konieczności zasłonięcia ust i nosa przez uczestników liturgii, również posługujących.

Dzisiejszej nocy (1. listopada) w szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim w 84. roku życia odszedł po wieczną nagrodę do Pana ks. kan. Konstanty Isbaner, wieloletni proboszcz parafii w Starym Mieście. Święcenia kapłańskie przyjął 20.06.1965 roku. Od 2012 r. przebywał na emeryturze. Przez kilka lat jako senior Ks. Konstanty posługiwał w naszej parafii, sprawował Eucharystię i dla wielu z nas był gorliwym spowiednikiem.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Starym Mieście w piątek - 6. listopada w następującym porządku:

10:00 - wprowadzenie ciała do kościoła

10:30 - modlitwa różańcowa za śp. Księdza Konstantego

11:00 - msza święta pogrzebowa

Po mszy świętej, zgodnie z wolą Zmarłego, Jego doczesne szczątki zostaną złożone w nadziei zmartwychwstania na cmentarzu parafialnym w Starym Mieście.

Dobremu Bogu dziękujemy za życie i posługę Księdza Kanonika i powierzamy Go Miłosierdziu Bożemu.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...