W pierwszą niedzielę października na zaproszenie Equipes Notre-Dame przybyli do naszej parafii p. Jacek Kowalski i p. Henryk Kasperczak. Znamienici goście przy akompaniamencie dawnych instrumentów takich jak citola, lutnia czy teorba wykonali dla zgromadzonych w sali pod kościołem polskie utwory sięgające tekstem lub melodią epoki średniowiecza, renesansu i baroku, a także pieśni nawiązujące do tych epok. Każdy utwór został opatrzony barwnym komentarzem p. Jacka Kowalskiego - historyka sztuki i miłośnika poezji staropolskiej, który od lat tworzy i dzieli się z publicznością swą poezją i muzyką.
Dziękujemy Equipes Notre-Dame i Wojownikom Maryi za organizację koncertu, a panom Jackowi Kowalskiemu i Henrykowi Kasperczakowi za muzyczną podróż w czasie okraszoną piękną refleksją patriotyczno-religijną.

9. listopada o godzinie 19.00 w naszej parafialnej świątyni wystąpi Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej czyli słynne Poznańskie Słowiki. Największe wydarzenie kulturalne w historii naszej wspólnoty uczci rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i trzydziestą rocznicę powstania parafii w Brzeźnie.
Koncert zostanie poprzedzony spotkaniem i warsztatami dla dyrygentów z p. Maciejem Wielochem - wychowankiem prof. Stefana Stuligrosza i jego następcą na stanowiska dyrygenta Poznańskich Słowików. Jako chór ćwiczeniowy wystąpi chór Misericordia z parafii św. Faustyny w Koninie. Warsztaty są bezpłatne. Rozpoczną się o godzinie 15.00 w sali pod kościołem. Poniżej podajemy adresy, pod którymi można zgłosić chęć udziału w spotkaniu.
Warsztaty i koncert honorowym patronatem objął Biskup Włocławski Wiesław Mering.
Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019 we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Brzeźnie.
Serdecznie zapraszamy!

W tym roku nasza wspólnota parafialna przeżywa jubileusz trzydziestolecia istnienia. Z tej okazji przygotowaliśmy film ukazujący jak na przestrzeni trzech dekad rodziła się i wzrastała nasza parafia i świątynia. Film dedykujemy wszystkim, którzy swoim zapałem, modlitwą i pomocą tworzyli i tworzą parafię Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Brzeźnie.

W piątek o godzinie 18.30 rozpoczęliśmy w naszej parafii warsztaty wokalne pod batutą p. Elwiry Chojnackiej - nauczycielki z PSM w Koninie i dyrygentki chóru "Misericordia" w parafii św. Faustyny. Zapraszamy do kościoła w Brzeźnie wszystkich pragnących rozwijać swe muzyczne umiejętności, technikę wokalną, chcących dowiedzieć się jak pracować głosem.
Warsztaty honorowym patronatem objął Ksiądz Biskup Wiesław Mering.
Następne spotkanie 4. października o godz. 18.30
Zwieńczeniem warsztatów będzie występ z "Poznańskimi Słowikami" podczas koncertu w naszym kościele - 9. listopada.

W święto Podwyższenia Krzyża Świętego - 14. września - grupa naszych parafian wzięła udział w akcji ewangelizacyjnej "Polska pod Krzyżem" organizowanej przez diecezję włocławską i fundację Solo Dios basta. Miejscem spotkania było lotnisko w Kruszynie pod Włocławkiem, gdzie w 1991 roku mszę świętą celebrował papież Jan Paweł II.
Po modlitwie różańcowej i wysłuchaniu konferencji uczestniczyliśmy we mszy świętej pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa. Po Ewangelii na kruszyńskim lotnisku znów zabrzmiały słowa Jana Pawła II sprzed 28 lat, do kórych w homilii nawiązał bp Mering. O godzinie 20.00 rozpoczęło się przejmujące nabożeństwo Drogi Krzyżowej sprawowane w morzu płonących świec, a rozważania kolejnych stacji przybrały formę świadectw dźwigania krzyża choroby, cierpienia, śmierci, zdrady, niesprawiedliwości.