Porządek nabożeństw

Niedziela i święta:
8:00 | 11:30 | 17:00

Święta zniesione:
8:00 | 18:00(lato) | 17:00(zima)

Dni powszednie:
7:30 | 18:00(lato) | 17:00(zima)

Kaplica w Głodnie
Niedziela i święta: 10:00
Święta zniesione: 16:30(lato) | 15:30(zima)

Kaplica w Szczepidle
Niedziela i święta: 10:00
Święta zniesione: 16:30(lato) | 15:30(zima)

 

Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła

W poniedziałek 4. czerwca kilka minut po godzinie 17 w asyście strażackich syren, świateł i motocykli przybyła do nas tak wyczekiwana figura Wodza niebieskich zastępów. W barwnej procesji z udziałem asysty parafialnej, dzieci w strojach anielskich, chóru, orkiestry gminnej, kół gospodyń wiejskich, motocyklistów, policjantów, druhów strażaków, harcerzy, Equipes Notre-Dame, klubu piłkarskiego Czarni Brzeźno i innych grup wprowadziliśmy Gościa z nieba do parafialnej świątyni, gdzie po nałożeniu korony i okadzeniu figury przez księdza kanonika Andrzeja Walczaka słowo powitania wypowiedziały dzieci, małżonkowie i proboszcz parafii.
 

Mszy świętej na rozpoczęcie nawiedzenia przewodniczył ks. Marcin Idzikowski - diecezjalny koordynator peregrynacji, a koncelebrowali ją ks. Rafał Szwajca CSMA, ks. Rafał Kamiński CSMA, który wygłosił homilię i ksiądz proboszcz. Ogromu wzruszeń, a nawet łez przyniosła adoracja Chrystusa Eucharystycznego z modlitwą o uwolnienie za przyczyną św. Michała Archanioła i indywidualnym błogosławieństwem. Towarzyszyły jej śpiewy uwielbienia przy dźwiękach pianina i kolorowa iluminacja świątyni. Podczas Apelu Jasnogórskiego odbyliśmy symboliczną pielgrzymkę ze świecami do Gargano, którym stała się dziewiętnastowieczna grota z figurą Matki Bożej w parku przy kościele. Na zakończenie dnia oddaliśmy cześć Archaniołowi poprzez ucałowanie jego figury. Był to też moment osobistego spotkania ze świętym Michałem i powierzenia Mu swych podziękowań i próśb.
Drugi dzień nawiedzenia rozpoczął się Koronką uwielbienia Boga z dziewięcioma chórami anielskimi. Następnie ks. Rafał Szwajca sprawował Eucharystię z udziałem chorych, samotnych i cierpiących z obrzędem indywidualnego błogosławieństwa i nałożeniem rąk. W południu świątynię wypełniły dzieci i młodzież ze wszystkich szkół na terenie parafii, by powierzyć się opiece Michała Archanioła i zaprosić Go do swoich rodzin. Na czas nawiedzenia powstała Poczta Anielska, gdzie dzieci przynosiły laurki z modlitwami i prośbami do Gościa z nieba, które na zakończenie Mszy świętej przyczepiliśmy do balonów z helem i posłaliśmy wprost ku niebu. Ostatnim akordem nawiedzenia była Msza święta pożegnania. Po mszy ksiądz proboszcz dokonał Aktu Zawierzenia parafii św. Michałowi Archaniołowi, po czym w asyście straży pożarnej, policji i motocyklistów odwieźliśmy figurę do Rzgowa. 

 

 
   
 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Brzeźno, ul.Konińska 10
62-513 Krzymów