Porządek nabożeństw

Niedziela i święta:
8:00 | 11:30 | 17:00

Święta zniesione:
8:00 | 18:00(lato) | 17:00(zima)

Dni powszednie:
7:30 | 18:00(lato) | 17:00(zima)

Kaplica w Głodnie
Niedziela i święta: 10:00
Święta zniesione: 16:30(lato) | 15:30(zima)

Kaplica w Szczepidle
Niedziela i święta: 10:00
Święta zniesione: 16:30(lato) | 15:30(zima)

We wtorek 11. czerwca nasza schola parafialna pod opieką księdza Mateusza, pani katechetki Barbary Kotarskiej i organisty Michała Jagodzińskiego wyjechała na wycieczkę do Torunia. Wyjazd był podziękowaniem i nagrodą od Parafii za zwycięstwo w Diecezjalnym Festiwalu Piosenki Religijnej "Ryba" w listopadzie 2018 roku.
 
Przed wyjazdem grupa scholistek wraz z opiekunami uczestniczyła w porannej Mszy Świętej, prosząc o bezpieczny dojazd do celu, owocny pobyt oraz szczęśliwy powrót do domu. Słynący z gotyckich zabytków Toruń ukazał swoje piękno poprzez najstarsze na ziemiach polskich - mury obronne, Ratusz Staromiejski, bramy, baszty, spichrze, piękne Kościoły, zabytkowe kamienice itp. Grupa zachwyciła się pięknem wnętrza Kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny – dawniej zwanym Kościołem Mariackim - oraz Kościołem Akademickim p.w. Świętego Ducha. Do atrakcji przygotowanych przez organizatorów zaliczyć można także: rejs statkiem po Wiśle, dzięki któremu można było w pełni podziwiać panoramę miasta oraz poznać jego historię, wizytę w Domu Mikołaja Kopernika, uczestnictwo w seansie 4D, pobyt na Toruńskiej Starówce, obserwację miasta z Wieży Widokowej Ratusza, skosztowanie wyśmienitych, toruńskich pierników, ochłodę przy fontannach  Cosmopolis oraz podziwianie średniowiecznej baszty obronnej zwanej Krzywą Wieżą.             
Tekst: p. Justyna Kotwas                                                                

 

 

 

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Brzeźno, ul.Konińska 10
62-513 Krzymów