Porządek nabożeństw

Niedziela i święta:
8:00 | 11:30 | 17:00

Święta zniesione:
8:00 | 18:00(lato) | 17:00(zima)

Dni powszednie:
7:30 | 18:00(lato) | 17:00(zima)

Kaplica w Głodnie
Niedziela i święta: 10:00
Święta zniesione: 16:30(lato) | 15:30(zima)

Kaplica w Szczepidle
Niedziela i święta: 10:00
Święta zniesione: 16:30(lato) | 15:30(zima)

W niedzielę 25. sierpnia nasza wspólnota parafialna dziękowała Bogu za błogosławieństwo i tegoroczne dary pól, łąk i ogrodów, będące owocem trudu rolników, ogrodników i działkowców.
Mszy dziękczynnej przewodniczył ksiądz proboszcz. W homilii mówił o konieczności współpracy człowieka z Bogiem w celu udoskonalania świata i czynienia sobie ziemi poddaną. Wezwał również do dziękczynienia za chleb powszedni i Chleb Eucharystyczny. Na zakończenie uroczystości zgromadzeni tradycyjnie podzielili się chlebem z tegorocznych zbiorów.
Dziękujemy mieszkańcom Brzeźna za przygotowanie wieńca żniwnego, a mieszkańcom innych wiosek za chleby i kosze z owocami i warzywami. Słowa podziękowania kierujemy również pod adresem druhów strażaków ze sztandarem OSP Brzeźno i parafianom uczestniczącym w parafialnych dożynkach. Za tydzień w Paprotni odbędą się gminne dożynki.  
 
                                                                

 

 

 

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Brzeźno, ul.Konińska 10
62-513 Krzymów