W niedzielę 25. sierpnia nasza wspólnota parafialna dziękowała Bogu za błogosławieństwo i tegoroczne dary pól, łąk i ogrodów, będące owocem trudu rolników, ogrodników i działkowców.
Mszy dziękczynnej przewodniczył ksiądz proboszcz. W homilii mówił o konieczności współpracy człowieka z Bogiem w celu udoskonalania świata i czynienia sobie ziemi poddaną. Wezwał również do dziękczynienia za chleb powszedni i Chleb Eucharystyczny. Na zakończenie uroczystości zgromadzeni tradycyjnie podzielili się chlebem z tegorocznych zbiorów.
Dziękujemy mieszkańcom Brzeźna za przygotowanie wieńca żniwnego, a mieszkańcom innych wiosek za chleby i kosze z owocami i warzywami. Słowa podziękowania kierujemy również pod adresem druhów strażaków ze sztandarem OSP Brzeźno i parafianom uczestniczącym w parafialnych dożynkach. Za tydzień w Paprotni odbędą się gminne dożynki.