W pierwszą niedzielę października na zaproszenie Equipes Notre-Dame przybyli do naszej parafii p. Jacek Kowalski i p. Henryk Kasperczak. Znamienici goście przy akompaniamencie dawnych instrumentów takich jak citola, lutnia czy teorba wykonali dla zgromadzonych w sali pod kościołem polskie utwory sięgające tekstem lub melodią epoki średniowiecza, renesansu i baroku, a także pieśni nawiązujące do tych epok. Każdy utwór został opatrzony barwnym komentarzem p. Jacka Kowalskiego - historyka sztuki i miłośnika poezji staropolskiej, który od lat tworzy i dzieli się z publicznością swą poezją i muzyką.
Dziękujemy Equipes Notre-Dame i Wojownikom Maryi za organizację koncertu, a panom Jackowi Kowalskiemu i Henrykowi Kasperczakowi za muzyczną podróż w czasie okraszoną piękną refleksją patriotyczno-religijną.