W sobotę 9. listopada w naszym kościele miał miejsce koncert „Poznańskich Słowików” pod dyrekcją Macieja Wielocha. Występ znamienitych gości uświetnił jubileusz trzydziestolecia istnienia parafii w Brzeźnie i 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Poznańscy artyści ujęli licznie zgromadzonych parafian, mieszkańców gminy i zaproszonych gości niezwykłym kunsztem wokalnym, mistrzowskim operowaniem dynamiką i muzycznymi barwami, a także znakomitym doborem repertuaru. Koncert poprzedził krótki występ chóru parafialnego pod dyrekcją ks. Marcina Ziółkowskiego i chóru „Misericordia” z z parafii św. Faustyny w Koninie pod dyrekcją p. Elwiry Chojnackiej.

Przed koncertem odbyły się warsztaty dla dyrygentów prowadzone przez p. Macieja Wielocha – chórmistrza, następcę prof. Stefana Stuligrosza. Zebrani dyrygenci mogli zaczerpnąć z bogatego doświadczenia, genialnego słuchu i zmysłu muzycznego p. Wielocha, które wykazał ćwicząc z chórem „Misericordia” z Konina.

Koncert i warsztaty honorowym patronatem objął Biskup Włocławski. Wydarzenie zostało zorganizowane przez parafię Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wspaniałym kulturalnym wydarzeniu, a także osobom, które przyczyniły się do jego organizacji.

Relacja z koncertu