Porządek nabożeństw

Niedziela i święta:
8:00 | 11:30 | 17:00

Święta zniesione:
8:00 | 18:00(lato) | 17:00(zima)

Dni powszednie:
7:30 | 18:00(lato) | 17:00(zima)

Kaplica w Głodnie
Niedziela i święta: 10:00
Święta zniesione: 16:30(lato) | 15:30(zima)

Kaplica w Szczepidle
Niedziela i święta: 10:00
Święta zniesione: 16:30(lato) | 15:30(zima)

 
 

   

W sobotę 9. listopada w naszym kościele miał miejsce koncert „Poznańskich Słowików” pod dyrekcją Macieja Wielocha. Występ znamienitych gości uświetnił jubileusz trzydziestolecia istnienia parafii w Brzeźnie i 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Poznańscy artyści ujęli licznie zgromadzonych parafian, mieszkańców gminy i zaproszonych gości niezwykłym kunsztem wokalnym, mistrzowskim operowaniem dynamiką i muzycznymi barwami, a także znakomitym doborem repertuaru. Koncert poprzedził krótki występ chóru parafialnego pod dyrekcją ks. Marcina Ziółkowskiego i chóru „Misericordia” z z parafii św. Faustyny w Koninie pod dyrekcją p. Elwiry Chojnackiej.

Przed koncertem odbyły się warsztaty dla dyrygentów prowadzone przez p. Macieja Wielocha – chórmistrza, następcę prof. Stefana Stuligrosza. Zebrani dyrygenci mogli zaczerpnąć z bogatego doświadczenia, genialnego słuchu i zmysłu muzycznego p. Wielocha, które wykazał ćwicząc z chórem „Misericordia” z Konina.

Koncert i warsztaty honorowym patronatem objął Biskup Włocławski. Wydarzenie zostało zorganizowane przez parafię Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wspaniałym kulturalnym wydarzeniu, a także osobom, które przyczyniły się do jego organizacji.

  Relacja z koncertu

 

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Brzeźno, ul.Konińska 10
62-513 Krzymów