W pierwszą niedzielę adwentu nasza wspólnota obchodziła uroczystość trzydziestolecia istnienia parafii. Liturgii przewodniczył Biskup Włocławski Wiesław Mering z ks. bpem Stanisławem Gębickim, ks. Rafałem Kamińskim ze zgromadzenia księży michealitów i księdzem proboszczem w koncelebrze. Nasze dziękczynienie zgromadziło poza dużą grupą parafian księży z dekanatu konińskiego I, ks. inf. Andrzeja Ziemieśkiewicza - prepozyta kapituły uniejowskiej, ks. kan. Zbigniewa Wróbla, ks. Tomasza Króla oraz ks. Mariusza Budkiewicza.

Podczas uroczystej eucharystii ks. biskup poświęcił figurę św. Michała Archanioła, która nawiedza domy naszej parafii; nową monstrancję i dwie mozaiki z wizerunkami św. Jana Pawła II i św. Faustyny Kowalskiej. Jako dar dla parafii wspólnota END ofiarowała nowy ornat, a chór parafialny mszał ze złoconymi brzegami i świece ołtarzowe.

Po dziękczynnym "Te Deum laudamus" Ksiądz Biskup, odpowiadając na słowa podziękowań, wyraził wdzięczność za wszelkie duchowe dobro, które wyrosło w naszej parafii. Podziękował za pięknie przygotowaną liturgię ministrantom, lektorom i chórowi. Hierarcha z uznaniem wyraził się również o pracach materialnych i trosce parafian o świątynię.

Na zakończenie liturgii Biskup Włocławski poświęcił krzyż misyjny, przyjął misyjne przyrzeczenia i udzielił całej wspólnocie parafialnej pasterskiego błogosławieństwa.