W niedzielę 23. sierpnia podczas mszy świętej o godzinie 11:30 nasza wspólnota parafialna składała Trójjedynemu Bogu dziękczynienie za tegoroczne plony. Dziękczynnej Ofierze przewodniczył ks. Proboszcz i wygłosił okolicznościowe kazania, w którym wskazał na odwieczną harmonię człowieka i ziemi, jedności i wymianie dóbr całego Bożego Stworzenia. Wybrzmiały słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane do polskich rolników w Krośnie w 1997 roku:
"Szanujcie każde ziarno zboża kryjące w sobie cudowną moc życia. Uszanujcie również ziarno słowa Bożego. Niech z ust polskiego rolnika nie znika to piękne pozdrowienie „Szczęść Boże!” i „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!”. Pozdrawiajcie się tymi słowami, przekazując w ten sposób najlepsze życzenia bliźnim. W nich zawarta jest wasza chrześcijańska godność. Nie dopuśćcie, aby ją wam odebrano - bo próbuje się to robić! Świat pełen jest zagrożeń. Docierają one poprzez środki przekazu także do polskiej wsi. Twórzcie kulturę wsi, w której obok nowych wymiarów, jakie niosą czasy, pozostanie - jak u dobrego gospodarza - miejsce na rzeczy stare, uświęcone tradycją, potwierdzone przez prawdę wieków”

Słowa wdzięczności kierujemy pod adresem wszystkich delegacji, które wzięły udział w parafialnych dożynkach za chleb i kosze owoców i warzyw, pocztowi sztandarowemu drugów strażaków z Brzeźna oraz wszystkim ludziom roli i parafianom, którzy z serca i głębokiego przekonania pragnęli złożyć Bogu dziękczynienie za codzienny chleb i Chleb Eucharystyczny.