Porządek nabożeństw

Niedziela i święta:
8:00 | 11:30 | 17:00

Święta zniesione:
8:00 | 18:00(lato) | 17:00(zima)

Dni powszednie:
7:30 | 18:00(lato) | 17:00(zima)

Kaplica w Głodnie
Niedziela i święta: 10:00
Święta zniesione: 16:30(lato) | 15:30(zima)

Kaplica w Szczepidle
Niedziela i święta: 10:00
Święta zniesione: 16:30(lato) | 15:30(zima)

 
5. września w parafii pw. Narodzenia NMP i Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty we Włocławku małżeństwa wspólnoty Equipes Notre–Dame przeżywały rozpoczęcie roku formacyjnego. W spotkaniu uczestniczyły ekipy z naszej Parafii wraz z księdzem proboszczem, który jest duchowym opiekunem grupy. Uroczystej Eucharystii przewodniczył Biskup Włocławski Wiesław Alojzy Mering. Ksiądz Biskup w homilii nawiązał do tematu formacyjnego END na rok 2020/2021 MAŁŻEŃSTWO – SAKRAMENT MISJI. Kaznodzieja zauważył, że "w obecnych czasach małżeństwa sakramentalne są niejako wezwane do pójścia pod prąd. Powołane do dzielenia się Chrystusem, do głoszenia Chrystusa w środowiskach, w których żyją. Małżeństwo jest, jak Kościół jeden, święty, powszechny i apostolski, gdyż małżonkowie stanowią jedno, mają dążyć do świętości, mają być otwarci na potrzeby drugiego człowieka i mają głosić Chrystusa swoim życiem".
Podczas Mszy Świętej nowa ekipa z naszej parafii, po roku pilotażu przyjęła Kartę END. Małżonkowie złożyli na ręce Księza Biskupa uroczyste przyrzeczenie, że chcą Chrystusa umieścić w centrum swojego życia i kroczyć drogą Ewangelii. Zostali przyjęci do „wielkiej rodziny”, której celem jest pomoc małżeństwom w dążeniu do świętości, jak mawiał założyciel ruchu - sługa Boży ks. Henri Caffarel. Cieszymy się kolejnymi małżeństwami, które angażują się w duchową, codzienną troskę o swoje powołanie i rodzinę i wypraszamy dla nich opieki Świętej Rodziny z Nazaretu.
Dowiedz się więcej o Equipes Notre-Dame

 

  

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Brzeźno, ul.Konińska 10
62-513 Krzymów