Porządek nabożeństw

Niedziela i święta:
8:00 | 11:30 | 17:00

Święta zniesione:
8:00 | 18:00(lato) | 17:00(zima)

Dni powszednie:
7:30 | 18:00(lato) | 17:00(zima)

Kaplica w Głodnie
Niedziela i święta: 10:00
Święta zniesione: 16:30(lato) | 15:30(zima)

Kaplica w Szczepidle
Niedziela i święta: 10:00
Święta zniesione: 16:30(lato) | 15:30(zima)

 
 

 

1. listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Wiara chrześcijańska wiedzie w tym czasie nasze myśli i serca ku niebu, którego pragniemy i którego się spodziewamy dla nas i naszych bliskich zmarłych. Wiara ta jest nie do pogodzenia z przybierającym niekiedy formę niewinnej dziecięcej zabawy Halloween, które coraz częściej pojawia się w rodzinach, przedszkolach i szkołach. Poniżej publikujemy pewne wskazania, artykuły i propozycje na chrześcijańskie przeżycie tych dni, by nie przyjąć postawy ofiarowania Panu Bogu świeczki, a diabłu ogarka, lecz starać się samemu zbliżyć raczej do świętych niż potępionych. 

    
    

Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Chrześcijanie nie obchodzą Halloween

 

Cieszymy się wszystkimi inicjatywami, które mają na celu promowanie dobrych wartości, postaw i pozytywnych przykładów. Jednym z nich jest zachęta do poznania swojego świętego patrona, jego życia, świętości, ciekawostkom z życia. Jedną z form skierowania spojrzeń i zainteresowań uczniów ku dobru jest gazetka szkolna (zdjęcie poniżej) przygotowana przez p. Annę Mirkiewicz. Dziękujemy za wszystkie piękne inicjatywy, które przyczyniają się do szerzenia dobra wokół nas.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Brzeźno, ul.Konińska 10
62-513 Krzymów