Porządek nabożeństw

Niedziela i święta:
8:00 | 11:30 | 17:00

Święta zniesione:
8:00 | 18:00(lato) | 17:00(zima)

Dni powszednie:
7:30 | 18:00(lato) | 17:00(zima)

Kaplica w Głodnie
Niedziela i święta: 10:00
Święta zniesione: 16:30(lato) | 15:30(zima)

Kaplica w Szczepidle
Niedziela i święta: 10:00
Święta zniesione: 16:30(lato) | 15:30(zima)

 

Diecezjalne Studium Organistowskie Diecezji Włocławskiej ogłasza nabór kandydatów na kolejny rok szkolny. Zachęcamy i zapraszamy osoby o muzycznych uzdolnieniach, pragnące pełnić posługę organisty do podjęcia nauki w naszej szkole. Poniżej podajemy szczegółowe informacje dotyczące nauki w DSO.


 

 

Nauka w DSO trwa 5 lat, zajęcia odbywają się w wyznaczone soboty od września do czerwca. Nauka w studium obejmuje zajęcia praktyczne z gry na pianinie i organach, śpiewu liturgicznego, prowadzenia chóru, a także teoretyczne, m.in. z dziedziny harmonii, zasad muzyki, prawodawstwa muzyki kościelnej, historii muzyki, liturgiki. Zajęcia prowadzą pedagodzy z wyższym wykształceniem muzycznym, z wieloletnim doświadczeniem i praktyką muzyczną.
Dyplom ukończenia DSO jest dokumentem wymaganym dla pełnienia posługi organisty w parafiach diecezji włocławskiej, dlatego nawet osoby posiadające wykształcenie muzyczne (np. Szkoła Muzyczna, studia muzyczne) powinny w DSO uzupełnić wiedzę z zakresu muzyki kościelnej, jej prawodawstwa oraz znajomości liturgii.
Egzamin wstępny odbędzie się 4. września 2021 r. o godz. 10:00 w budynku DSO przy parafii św. Stanisława BM we Włocławku, przy ul. Żeromskiego 19/21. Podczas egzaminu sprawdzane są predyspozycje muzyczne kandydata, słuch muzyczny, śpiew, gra na instrumencie. W zależności od stopnia zaawansowania możliwe jest rozpoczęcie nauki od wyższego roku. Nauka w DSO jest odpłatna. Kandydat powinien złożyć następujące dokumenty: opinię księdza proboszcza, dwa zdjęcia, świadectwo nauki w Szkole Muzycznej (jeśli posiada). Kandydaci zgłaszają się telefonicznie na numer 665 388 210 albo 607 220 565 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 
ks. prał Sławomir Deręgowski
dyrektor DSO
ks. Marcin Ziółkowski
wicedyrektor DSO

 

 

  

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Brzeźno, ul.Konińska 10
62-513 Krzymów