Porządek nabożeństw

Niedziela i święta:
8:00 | 11:30 | 17:00

Święta zniesione:
8:00 | 18:00(lato) | 17:00(zima)

Dni powszednie:
7:30 | 18:00(lato) | 17:00(zima)

Kaplica w Głodnie
Niedziela i święta: 10:00
Święta zniesione: 16:30(lato) | 15:30(zima)

Kaplica w Szczepidle
Niedziela i święta: 10:00
Święta zniesione: 16:30(lato) | 15:30(zima)

 
 
W niedzielę 29. sierpnia podczas mszy świętej o godzinie 11:30 nasza wspólnota parafialna składała Trójjedynemu Bogu dziękczynienie za tegoroczne plony. Dziękczynnej Ofierze przewodniczył ks. Proboszcz i wygłosił okolicznościowe kazanie, w którym wskazał na gasnącego ducha wdzięczności wobec Boga i bliźniego. Homilista przestrzegał, byśmy potrafili dostrzec Boże dary i niezbędność Jego błogosławieństwa, którego nie zastąpi sama pracowitość, zapobiegliwość, technologia, nowoczesne maszyny, dopłaty itp. Mocno wybrzmiało również wezwanie do żywej wiary, praktykowanej i przekazywanej w rodzinach, tak bardzo dziś zagrożonych i atakowanych.
 

 

 Słowa wdzięczności kierujemy pod adresem parafian z Brzezińskich Holendrów za wieniec dożynkowy, wszystkich delegacji, które wzięły udział w parafialnych dożynkach za chleb i kosze owoców i warzyw, pocztowi sztandarowemu druhów strażaków z Brzeźna oraz wszystkim rolnikom, ogrodnikom, sadownikom i parafianom, którzy z serca i głębokiego przekonania pragnęli złożyć Bogu dziękczynienie za codzienny chleb i Chleb Eucharystyczny.

 

  

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Brzeźno, ul.Konińska 10
62-513 Krzymów