Porządek nabożeństw

Niedziela i święta:
8:00 | 11:30 | 17:00

Święta zniesione:
8:00 | 18:00(lato) | 17:00(zima)

Dni powszednie:
7:30 | 18:00(lato) | 17:00(zima)

Kaplica w Głodnie
Niedziela i święta: 10:00
Święta zniesione: 16:30(lato) | 15:30(zima)

Kaplica w Szczepidle
Niedziela i święta: 10:00
Święta zniesione: 16:30(lato) | 15:30(zima)

 
 

 

W niedzielę 16 października, po Mszy św. o godz. 17:00 odbyło się w naszym kościele parafialnym, zorganizowane przez Wspólnotę Equipes Notre-Dame, spotkanie z rodziną Igi i Konrada Grzybowskich. Spotkanie poprzedziło nabożeństwo różańcowe, w trakcie którego modliliśmy się w intencji rodzin w oparciu o rozważania Jana Pawła II, które przybliżały nam małżeństwa ze Wspólnoty Equipes Notre-Dame.

Myślą przewodnią spotkania były słowa św. Jana Pawła II: „Rodzina Bogiem silna…”. Nasi goście dzieląc się radościami i trudami swojego życia małżeńskiego i rodzinnego oraz świadectwem wiary i życia z Bogiem, wskazywali, że „rodzina ma być silna Bogiem!”. Iga i Konrad Grzybowscy zapewniali, że „w małżeństwie wiele trudności i kryzysów musimy toczyć na kolanach”, a „Pan Bóg daje łaskę, żeby sobie usłużyć”. Do tego jednak niezbędne jest – mówienie o swoich potrzebach i oczekiwaniach – zapewniała Iga. W trakcie spotkania małżonkowie Grzybowscy wskazywali na wiele płaszczyzn w życiu rodzinnym i małżeńskim, które wymagają szczerości wobec siebie i otwartości na Boga.

Wskazania, jakie Iga i Konrad Grzybowscy zostawili wszystkim uczestnikom – nie tylko rodzinom, zawarli w słowach: „Bez Boga nie dalibyśmy rady, trzeba zapraszać Go codziennie do swojego życia. Przyszły trudne czasy, mogą być jeszcze gorsze, tylko zainwestowanie w Boga da sukces”.

    

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Brzeźno, ul.Konińska 10
62-513 Krzymów