Porządek nabożeństw

Niedziela i święta:
8:00 | 11:30 | 17:00

Święta zniesione:
8:00 | 18:00(lato) | 17:00(zima)

Dni powszednie:
7:30 | 18:00(lato) | 17:00(zima)

Kaplica w Głodnie
Niedziela i święta: 10:00
Święta zniesione: 16:30(lato) | 15:30(zima)

Kaplica w Szczepidle
Niedziela i święta: 10:00
Święta zniesione: 16:30(lato) | 15:30(zima)

 

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

W uroczystość Bożego Ciała po raz kolejny przypominaliśmy sobie prawdę o miłości i bliskości Boga wobec każdego człowieka, miłości i bliskości, które kazały Panu pozostać z nami pod postaciami chleba i wina - Ciała i Krwi. 

Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ksiądz proboszcz Andrzej Walczak. W homilii ks. Proboszcz mówił, że w procesji Pan obecny w Najświętszym Sakramencie idzie pośród swego ludu, który śpiewa "Zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się Jego dzieciom powodzi..."  Taka procesja powinna być naszą codziennością. Uczestnicząc we Mszy Świętej, przyjmując Jezusa do swojego serca i wychodząc ze świątyni, wychodzimy z Nim, wychodzimy z Chrystusem. To jest najpiękniejsza procesja, najistotniejsza obecność Pana Boga w każdym z nas.

Podczas Mszy Świętej dzieci z klasy czwartej, jak co roku, przeżywały swoją komunię rocznicową. 

Po odmówieniu Litanii Loretańskiej wyruszyła procesja eucharystyczna ulicami naszej miejscowości, będąca wyrazem naszej wiary i przywiązania do tradycji katolickiej.

Dziękujemy za udział w procesji parafianom, asyście, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiatki, chłopcom w albach, druhom strażakom, odpowiedzialnym za nagłośnienie i wszystkim, którzy udekorowali trasę procesji oraz przygotowali tegoroczne ołtarze.

 

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Brzeźno, ul.Konińska 10
62-513 Krzymów