Porządek nabożeństw

Niedziela i święta:
8:00 | 11:30 | 17:00

Święta zniesione:
8:00 | 18:00(lato) | 17:00(zima)

Dni powszednie:
7:30 | 18:00(lato) | 17:00(zima)

Kaplica w Głodnie
Niedziela i święta: 10:00
Święta zniesione: 16:30(lato) | 15:30(zima)

Kaplica w Szczepidle
Niedziela i święta: 10:00
Święta zniesione: 16:30(lato) | 15:30(zima)

 
Zakończenie roku formacyjnego 2023/2024 Equipes Notre-Dame 

W sobotę 15 czerwca br. małżeństwa ze wspólnoty Equipes Notre-Dame z naszej parafii uczestniczyły w zakończeniu roku formacyjnego 2023/2024 - "Eucharystia źródło misji". Tym razem spotkanie miało miejsce w parafii bł. bp. Michała Kozala w Lipnie. Spotkanie rozpoczęło się od ogłoszeń, które przekazała nowa para sektora Magdalena i Marcin Złakowscy. Uroczystej Mszy św. dziękczynnej na zakończenie roku przewodniczył ks. Rafał Zieliński - proboszcz parafii, w koncelebrze z ks. Robertem Awerjanowem oraz o. Tomaszem Rakowskim SJ. W homilii ks. Rafał odwołując się do Ewangelii z dnia mówił, że "w naszym życiu nie chodzi o deklaracje tylko o to, żeby podejmować właściwe decyzje. Chodzi o nasze życie, o wiarygodność w swoim sumieniu, o wiarygodność wobec małżonka, wobec rodziny, wiarygodność we wspólnocie, w kościele. W końcu chodzi o wiarygodność wobec wszystkich. Jest to nieustanna walka o wiarygodność w naszej codzienności."

W dalszej części spotkania małżonkowie wysłuchali konferencji: „Owoce Mszy świętej w naszym życiu. Czy Eucharystia zaspokaja moje potrzeby?” - wygłoszonej przez ks. Roberta Awerjanowa. W trakcie konferencji ks. Robert mówił: "nie wolno nam zapominać, że sprawujemy Eucharystię po to, żeby uczyć się jak stawać się mężczyznami i kobietami eucharystycznymi. Co to znaczy? Oznacza pozwolenie, aby Chrystus działał w naszych czynach: żeby Jego myśli były naszymi myślami, Jego uczucia naszymi uczuciami, Jego wybory naszymi wyborami. A to jest świętość. (...) Eucharystia daje siłę do trwania w miłości małżeńskiej, do trwania złożonym obietnicom, przysiędze małżeńskiej. Umacnia człowieka do podejmowania codziennych zadań i obowiązków w miłości do Pana Boga i drugiego człowieka."

Kolejnym punktem programu było spotkanie w ekipach mieszanych, podsumowanie i obiad. Na zakończenie wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, Magnificat i błogosławieństwo.

Dowiedz się więcej o Equipes Notre-Dame

 

  

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Brzeźno, ul.Konińska 10
62-513 Krzymów