Porządek nabożeństw

Niedziela i święta:
8:00 | 11:30 | 17:00

Święta zniesione:
8:00 | 18:00(lato) | 17:00(zima)

Dni powszednie:
7:30 | 18:00(lato) | 17:00(zima)

Kaplica w Głodnie
Niedziela i święta: 10:00
Święta zniesione: 16:30(lato) | 15:30(zima)

Kaplica w Szczepidle
Niedziela i święta: 10:00
Święta zniesione: 16:30(lato) | 15:30(zima)

 

Odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 27 czerwca br. nasza wspólnota parafialna przeżywała uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Sumie odpustowej przewodniczył, wygłosił Słowo Boże i poprowadził procesję eucharystyczną ksiądz profesor Waldemar Karasiński. W homilii ksiądz profesor nawiązał m.in. do dramatu Jarosława Iwaszkiewicza "Kosmogonia", w którym autor wypowiada słowa sarkazmu o końcu świata: "Nie mieć, gdzie wrócić". Homilista mówił, że my, w naszej wspólnocie mamy do Kogo wracać. Dzisiaj wracamy do naszej Matki i jako dzieci wiemy, że tu zawsze możemy wrócić, bo tu jest dom Ojca. Wiemy, gdzie króluje nasza Matka, króluje w niebie i tam chcemy się dostać. Obyśmy mogli powtórzyć za siostrą Faustyną słowa, które zapisała w swoim dzienniczku: "Maryja nauczyła mnie wewnętrznie kochać Boga i jak pełnić Jego wolę".

Podczas mszy świętej ksiądz profesor poświęcił mozaikę bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ks. dziekan Tomasz Michalski, w imieniu wszystkich kapłanów z dekanatu, podziękował ks. proboszczowi Anrzejowi Walczakowi za jego posługę duszpasterską od początku istnienia parafii.

Dziękujemy za udział w liturgii odpustowej kapłanom, asyście, panu organiście, druhom strażakom z pocztami sztandarowymi, ministrantom, panu kościelnemu, naszym parafianom i gościom.

Niech Matka Boża Nieustającej Pomocy darzy nas wszystkich swą czułą opieką.

O ikonie Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Brzeźno, ul.Konińska 10
62-513 Krzymów