Porządek nabożeństw

Niedziela i święta:
8:00 | 11:30 | 17:00

Święta zniesione:
8:00 | 18:00(lato) | 17:00(zima)

Dni powszednie:
7:30 | 18:00(lato) | 17:00(zima)

Kaplica w Głodnie
Niedziela i święta: 10:00
Święta zniesione: 16:30(lato) | 15:30(zima)

Kaplica w Szczepidle
Niedziela i święta: 10:00
Święta zniesione: 16:30(lato) | 15:30(zima)

 
 

Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem (...)

(Koh 3, 1)

Wszystko w życiu ma swój początek i koniec ...

Dzisiejsza niedziela, 30 czerwca br. nie była zwykłą niedzielą. Była ostatnią wspólną niedzielą, podczas której na Mszy świętej o godzinie 11.30 parafianie dziękowali Proboszczowi księdzu Andrzejowi Walczakowi za 35 lat pracy duszpasterskiej, czyli od początku istnienia parafii.

Ks. Proboszcz wspominał w homilii, jak 35 lat temu został skierowany do Brzeźna na tworzenie parafii i budowę kościoła. Ten czas dobrze oddają słowa mieszkanki Brzeźna Anny Skarbek-Sokołowskiej: "Czas udręki i czas radości". 

Ks. Walczak wyraził swoją wdzięczność i podziękował za wszelką pomoc tym parafianom, którzy pomagali od samego początku, zaangażowali się i po dziś dzień angażują się w to, żeby parafia funkcjonowała.

Dzisiejsza niedziela, to również ostatni dzień posługi w parafii ks. wikariusza Grzegorza Barańskiego.

Na zakończenie Mszy świętej nadszedł czas pożegnania, przedstawiciele: służby liturgicznej, Rady parafialnej, Kół różańcowych, Equipes Notre-Dame, mieszkańcy Głodna oraz przedstawiciele jednostek OSP złożyli księżom podziękowania za posługę duszpasterską.

Dziękując Księżom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy na dalsze lata posługi kapłańskiej. Księdzu Proboszczowi życzymy zasłużonego odpoczynku na emeryturze.

 

 

 

Zdjęcia: p.Wiesław Stankowski

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Brzeźno, ul.Konińska 10
62-513 Krzymów