Wprowadzenie nowego proboszcza - ks. Tomasza Bartkowiaka

W niedzielę, 7 lipca 2024r. podczas Mszy świętej o godz. 8.00 w naszym kościele parafialnym odbyło się uroczyste powitanie nowego proboszcza - ks. Tomasza Bartkowiaka. Obrzędu wprowadzenia dokonał ks. dziekan Tomasz Michalski, który odczytał dekret nominacyjny, a następnie przedstawił wiernym ks. Tomasza Bartkowiaka.

W homilii nowy ks. proboszcz wyraził nadzieję, że nasza wspólna droga będzie drogą bardzo mocną. Jesteśmy wezwani do tego, abyśmy ze wszystkich sił troszczyli się o to, aby być w Kościele Jezusowym. Doświadczali Jego obecności, Jego łaski, pomocy, Jego miłości, ale też prowadzili do nich innych. Niech ta wiara którą wyznajemy, będzie dla nas wielką radością i skarbem, ale też niezwykłym wyzwaniem, abyśmy tą wiarą dzielili się z innymi.

Po homilii ks. dziekan przyjął od ks. proboszcza wyznanie wiary. Obrzęd zakończył się złożeniem przysięgi wiernego wypełniania urzędu przez nowego ks. proboszcza.

Pod koniec uroczystej Mszy świętej życzenia nowemu ks. proboszczowi i nowemu wikariuszowi - ks. Kamilowi Jakubowskiemu złożyli przedstawiciele parafian.

Ks. Tomasz Bartkowiak podziękował za serdeczne słowa przywitania i życzenia, a także podziękował ministrantom, panu kościelnemu, panu organiście, chórowi, parafianom i gościom. Poprosił wszystkich o modlitwę w Jego intencji i w intencji ks. Kamila oraz o wsparcie w nowej posłudze dla dobra całej wspólnoty parafialnej.

Zdjęcia: p.Wiesław Stankowski