Odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy - 27. czerwca 2017 r.

We wtorek nasza wspólnota parafialna przeżywała doroczną uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Sumie odpustowej przewodniczył, wygłosił Słowo Boże i poprowadził procesję eucharystyczną ks. kanonik Marcin Filas, prokurator Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku, odpowiedzialny za materialne funkcjonowanie najstarszego polskiego seminarium. W homilii zwrócił uwagę, byśmy nie tylko zasypywali Matkę Bożą naszymi prośbami, ale także uczyli się postawy dziękczynienia, wdzięczności i dostrzegania w swoim życiu dobra, którego doświadczamy.

Dziękujemy za udział w liturgii odpustowej kapłanom, asyście, chórowi, dziewczynkom i chłopcom w albach, pocztom sztandarowym, ministrantom, panom kościelnemu i organiści, naszym parafianom i gościom.

Niech Matka Boża Nieustającej Pomocy darzy nas wszystkich swą czułą opieką.

O ikonie Matki Bożej Nieustającej Pomocy