Nasi Parafianie na Pieszej Pielgrzymce Konińskiej na Jasną Górę

W dniach 07-13 sierpnia miała miejsce 27. Piesza Pielgrzymka Konińska na Jasną Górę. Jak co roku brała w niej udział grupa kilkunastu naszych Parafian, niosących do tronu Matki Bożej dziękczynienia i prośby naszej wspólnoty parafialnej.

Pielgrzymka jest wspaniałym czasem spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem. Pozwala wejrzeć wgłąb siebie, zmierzyć się ze swoimi słabościami i niedogodnościami wędrówki. Otwiera serce, uszy i oczy na bezinteresowne dobro, którego doświadczamy od napotkanych osób, dzielących się posiłkiem, kawałkiem podłogi, talentami i rozterkami życiowymi.

Dziękujemy wszystkim Parafianom za wejście na pątniczy szlak. Bóg zapłać tym, którzy podjęli nas posiłkiem czy noclegiem (zwłaszcza naszym kochanym Paniom, które przygotowały posiłek w Potażnikach).

Zapraszamy i zachęcamy do udziału w pielgrzymce już za rok!