Porządek nabożeństw

Niedziela i święta:
8:00 | 11:30 | 17:00

Święta zniesione:
8:00 | 18:00(lato) | 17:00(zima)

Dni powszednie:
7:30 | 18:00(lato) | 17:00(zima)

Kaplica w Głodnie
Niedziela i święta: 10:00
Święta zniesione: 16:30(lato) | 15:30(zima)

Kaplica w Szczepidle
Niedziela i święta: 10:00
Święta zniesione: 16:30(lato) | 15:30(zima)

Chór Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Brzeźnie
Chór Parafialny powstał 17 lutego 2017 roku. Gromadzi kobiety i mężczyzn kochających muzykę, lubiących śpiew, pragnących rozwijać swoje muzyczne zdolności i aktywnie włączać się w liturgię.
Założycielem chóru i pierwszym dyrygentem był ks. Marcin Ziółkowski (obecnie wicedyrektor Diecezjalnego Studium Organistowskiego, wykładowca WSD i dyrygent Chóru Katedralnego we Włocławku), który kierował zespołem do 31 marca 2021 roku. Chór liczył wówczas ok. 30 osób (dorośli i młodzież). W tym okresie śpiewaliśmy podczas Uroczystości Bożego Narodzenia, Zmartwychwstania Pańskiego, Bożego Ciała, Odpustu ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Nawiedzenia figury Świętego Michała Archanioła, ale nie tylko … naszym śpiewem służyliśmy też podczas rocznic uchwalenia Konstytucji 3 Maja czy Święta Niepodległości, a także Jubileuszu 30 – lecia istnienia naszej parafii. Zaśpiewaliśmy w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kole i w kościele św. Jana Chrzciciela w Liścu Wielkim. Uczestniczyliśmy w warsztatach wokalnych, których zwieńczeniem był występ z „Poznańskimi Słowikami” podczas koncertu w naszym kościele 9 listopada 2019r. Rozwijaliśmy swoje zainteresowania muzyczne. Byliśmy wspólnie w Teatrze Muzycznym w Łodzi na musicalu „Les Miserables”, w Teatrze Wielkim – na operze „Carmen” i w Poznaniu na „Weselu Figara”. Inspirujące były także okolicznościowe wspólne spotkania, spośród których najbardziej integrującym był z pewnością Bal Karnawałowy.
Czas pandemii był trudny również dla naszego chóru, brak prób, później brak dyrygenta – od 1 kwietnia 2021r.
Od listopada 2021r. dyrygentem została pani Hanna Buczkowska-Bartczak (nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej w Koninie oraz nasza organistka), która z zaangażowaniem pracuje z chórem. Chór śpiewa podczas wybranych niedzielnych mszy świętych i uroczystości, m.in. podczas Uroczystości Bożego Narodzenia, Objawienia Pańskiego, Triduum Paschalnego, Odpustu ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a także Dnia Papieskiego. Braliśmy udział w niezwykłym wydarzeniu, śpiewaliśmy na Pasterce Maryjnej w klasztorze franciszkanów w Koninie. Niektórzy chórzyści wzięli udział w warsztatach chóralno-liturgicznych w Kazimierzu Biskupim. Wspólnie pracujemy nad integracją chóru, organizując okolicznościowe spotkania.
Obecnie liczba członków chóru wynosi ok. 19 osób.
Próby chóru odbywają się w piątki po mszy świętej o godzinie 17.00 w salce pod zakrystią.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do śpiewania w naszym chórze!
Przyjdź, posłuchaj, spróbuj!

 

 

 Nagrania naszych chórzystek z apelu na 3. maja 2018 roku

Nagrania: p. Zbigniew Sarnowski 

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Brzeźno, ul.Konińska 10
62-513 Krzymów