Porządek nabożeństw

Niedziela i święta:
8:00 | 11:30 | 17:00

Święta zniesione:
8:00 | 18:00(lato) | 17:00(zima)

Dni powszednie:
7:30 | 18:00(lato) | 17:00(zima)

Kaplica w Głodnie
Niedziela i święta: 10:00
Święta zniesione: 16:30(lato) | 15:30(zima)

Kaplica w Szczepidle
Niedziela i święta: 10:00
Święta zniesione: 16:30(lato) | 15:30(zima)

  

 

 

 

 Kochani!

Chcielibyśmy Was zaprosić na spotkanie naszej Ekipy Matki Bożej.

Spotykamy się raz w miesiącu. W spotkaniach uczestniczy 5 sakramentalnych małżeństw wraz z księdzem, który jest duchowym opiekunem Ekipy. Zwyczajem naszej Ekipy jest rozpoczynanie comiesięcznych spotkań od Eucharystii, po której udajemy się do domu jednej z rodzin. Tam, po przywitaniu i krótkiej modlitwie przy kawie dzielimy się naszym życiem rodzinnym i małżeńskim od ostatniego spotkania. Kolejnym etapem jest wspólna modlitwa, wezwanie Ducha Świętego, dziesiątek różańca i wypowiedzenie intencji, w których chcemy się w najbliższym miesiącu modlić w rodzinach. Następnie dzielimy się realizacją zadań END, którymi są:

1. Codzienne czytanie i rozważanie fragmentu Pisma Świętego.

2. Codzienna modlitwa małżeńska i rodzinna.

3. Reguła życia (systematyczna praca, by stać się lepszymi dla innych).

4. Dialog małżeński.

5. Comiesięczne spotkania.

6. Uczestnictwo w rekolekcjach wyjazdowych przynajmniej raz w roku.

Później z pomocą przygotowanych tekstów omawiamy temat, któremu poświęcone jest spotkanie. Na zakończenie odmawiamy krótką modlitwę, a kapłan udziela nam Bożego błogosławieństwa, po którym ustalamy kiedy i u kogo odbędzie się kolejne spotkanie.

Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do przyłączenia się do naszej Ekipy!

                                                                                                      Magda i Bartek 

                                             

                                                                   Strona główna END:  http://www.end.org.pl/

ŚWIADECTWA

W dniach 4 – 6 listopada 2016r. przeżywaliśmy w Licheniu rekolekcje „Usiądźmy razem”, prowadzone przez Małgosię i Joachima Grzonków, przy wsparciu ks. Henryka Kulika oraz ks. Piotra Kieniewicza.

Były to dla nas niezwykłe dni, kiedy mogliśmy zatrzymać się i na nowo odkrywać naszą miłość małżeńską. Ponownie usłyszeliśmy, że nasze nieporozumienia wynikają z naszej inności: kobiety i mężczyzny. Jeśli nie porozmawiamy szczerze o naszych uczuciach, oczekiwaniach, to szybko może dojść do kryzysu naszego małżeństwa. Komunikaty codzienne, a dialog, to zupełnie coś innego. Nie można mylić codziennych informacji ze szczerym, otwartym dialogiem, który można tylko prowadzić w obecności Chrystusa. Tylko w Jego obecności jesteśmy w stanie nie skłócić się. W dialogu najważniejsze jest to, co mówi współmałżonek. Musimy też pamiętać, aby każdą prawdę o współmałżonku wypowiadać z miłością (prawda mówiona bez miłości jest zabójcza).

Małżeństwo jest powołaniem, jest powołaniem do budowania jedności małżeńskiej. Fundamentem takiej jedności jest nasza osobista relacja z Panem Bogiem. Sakrament Małżeństwa jest wielkim darem, możemy wzajemnie błogosławić się, modlić się nad sobą, błogosławić dzieci i modlić się nad nimi. Największym darem, jakim możemy obdarzyć nasze dzieci jest MIŁOŚĆ MAŁŻEŃSKA. W relacji wiary ważne jest POSŁUSZEŃSTWO i WYTRWAŁOŚĆ, Boga możemy doświadczyć w konkretnych zdarzeniach z naszego życia. Bardzo dotknęły nas słowa Gosi i Joachima, którzy mówili, że kiedy małżonkowie się nie modlą to tak, jakby ksiądz nie odprawiał Eucharystii.

Kiedy chcemy przeprowadzić dialog, to ważne jest, abyśmy go zaplanowali, żeby było, to dla nas święto; abyśmy potrafili celebrować, to nasze wspólne spotkanie. Dobrze jest też zrobić sobie pielgrzymkę do źródeł naszej miłości, porównać z rzeczywistością. „Odważcie  się być szczęśliwymi” – mówił Ojciec Caffarel. Jeżeli Bóg jest w naszym życiu, to my nie możemy być smutni. Starajmy się żyć doświadczaniem Boga. Ojciec Caffarel mówił: „Dzisiaj kocham Cię bardziej niż wczoraj, ale mniej niż jutro”.

Trójca Święta wyraża się w parze ludzkiej, trzeba starać się o dorastanie, aby wyrażać Bożą Miłość. Tam, gdzie jesteśmy, jesteśmy rzeczywistym znakiem, bo powinniśmy zawierać w sobie Bożą Miłość. My małżonkowie potrafimy kochać się tak, jak Bóg ukochał Kościół. Jest to bardzo trudne, jest to nieustanna walka, „już było tak dobrze, a znów poszło nie tak”.

Z Sakramentu Małżeństwa wynika nasze powołanie do Miłości i bycia obrazem Miłości w świecie. „Wszystko możemy w Tym, który nas umacnia.”

                                                                                                                                                                     Kasia i Marek

   Miłość małżeńska na podstawie życia błogosławionych Marii i Alojzego Quattrocchi - świadectwo

    Zachęcani przez parę pilotującą – Renię i Henia, pojechaliśmy do Lichenia na rekolekcje o świętości życia bł. małżonków Quattrocchi. Wybrać się na nie chcieliśmy od dawna, ale zawsze mieliśmy pewne obawy – czy możemy zostawić dzieci na trzy dni same?

Wszystko zaczęło się  w piątek  o godzinie 18:00.  Na początku  po zawarciu wspólnoty poczuliśmy się jak w jednej, wielkiej rodzinie. Zrozumiałam,  że czeka  mnie spotkanie z Panem Bogiem takie dłuższe, spokojne, takie które sprawi, że zapomnimy o codziennych obowiązkach – prawdziwe. Myślałam, że czas będzie spędzany głównie na modlitwie, adoracji i miałam obawy, czy umiem i potrafię tak długo się modlić. Zostały one rozwiane wraz z informacjami na temat życia Marii i Luigiego. Można o tej parze powiedzieć bardzo wiele, a i to będzie za mało. Nie da się opisać tego, jak bardzo  ich podziwiam, że to dzięki nim uwierzyłam, że w każdym małżeństwie może zapanować taka atmosfera – trzymanie się razem na dobre i na złe, wspieranie się nawet w najcięższych sytuacjach.

Czuliśmy, iż poznajemy coś nowego, co dotychczas wydawało się oczywiste. Ich piękną, wielką, wzajemną miłość, zapoczątkowała modlitwa i adoracja Pana Boga. Chcemy zapamiętać, że dar miłości jest wzajemny, a pokonywanie własnego egoizmu otwiera okno radości w związku małżeńskim. Słuchając ks. Andrzeja, uświadamiamy sobie, że błogosławieni małżonkowie, będąc elitą społeczną wiedli zupełnie normalne życie, żeby nie powiedzieć skromne. Zrozumieliśmy, że w małżeństwie jest się dla współmałżonka, służąc mu, adorując go i stawiając go na pierwszym miejscu (zaraz po Panu Bogu).

Dziękujemy ks. Andrzejowi za taki przekaz, którego nigdy nie zapomnimy oraz Reni i Heniowi – za czuwanie nad wszystkim.

                                                                                                                     Basia i Ryszard Oleksy z ekipy z Brzeźna

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Brzeźno, ul.Konińska 10
62-513 Krzymów